piątek, 21 sierpnia 2015

Gdzie jest Dory? - czyli ,,Gdzie jest Nemo"

Krótka informacja na początek. Robiłam przegląd w znajomych i wiele osób wyrzuciłam. Wyrzuciłam także czytelników :( Bardzo was przepraszam coś mi się poplątało, jeśli chcecie dalej być moimi znajomymi na howrse wystarczy napisać a ja z powrotem dodam :D
Wiem że nie napisałam ciekawostek jeszcze nawet o pierwszej części filmu, ale musicie mi wybaczyć. Napieszę je teraz razem z dobrą nowiną! Mam dobra wiadomość dla miłośników ,, Gdzie jest Nemo". Będzie druga część! Co prawda trzeba będzie jeszcze troszkę poczekać do 2016, ale na pewno warto :)
Co nieco o filmie:


Gdzie jest Dory? (ang. Finding Dory) – amerykańsko-australijski film animowany z 2016 roku produkcji Pixar Animation Studios oraz Walt Disney Pictures.

Fabuła: Niestety nie wiadomo za wiele, wiadomo tylko że fabuła będzie się opierać na postaci Dory i jej amnezji oraz jej rodzinie. Dory odkrywa, że urodziła się w Instytucie, nim została wypuszczona do oceanu. Wydarzenia z filmu rozgrywać się będą rok po wydarzeniach z Gdzie jest Nemo?, a akcja będzie toczyć się u wybrzeży Kalifornii. Ale można się spodziewać chyba bardzo dużo ponieważ nie wiem czy wiecie, ale  w tej chwili ,, Gdzie jest Nemo " jest trzecią najbardziej kasową animacją w historii kina (po „Toy Story 3″ i „Królu Lwie”). Ciekawe czy druga część też będzie odnosiła takie sukcesy.

Niestety nie znalazłam prawdziwego zwiastunu, mam tylko to xD


Skoro już jesteśmy przy tej bajce zapodam parę ciekawostek ;)

Źródło: joemonster.org

01

Rybka, która mówi "Nemo wypływa z oceanu" ma na imię Kasia.

02

Na pasku maski płetwonurka jest napisane "P. Sherman". Wynika to stąd, że dużą część ekipy filmowej stanowili Filipińczycy. "Fisherman" (rybak) wymawiany z filipińskim akcentem brzmi jak "P. Sherman".

03

Pierwotnie film nie zaczynał się tak smutno. Informacje o śmierci matki Nemo pojawiały się w retrospekcjach. Jednak reżyser zmienił to, aby widzowie od początku rozumieli nadopiekuńczość Marlina.

05

Pixar ma zwyczaj wstawiania w filmach nawiązań do innych swoich produkcji. Powyżej astronauta Buzz z "Toy Story", leżący na podłodze u dentysty.


Oprócz tego Nemo można znaleźć w filmie ,, Mój brat niedźwiedź"

06
 
Chłopiec w poczekalni u dentysty czyta komiks Pan Iniemamocny.

07
 
W "Potwory i Spółka" Nemo pojawia się jako zabawka Boo. Film pojawił się dwa lata przed "Gdzie jest Nemo".

08

Nie jest to jasne, ale niektórzy uważają, że plakat, przedstawiający dużą mysz na widelcu, wiszący u dentysty jest odniesieniem do "Ratatuj", który miał premierę cztery lata później.

09
 
Oczywiście, jak w każdym filmie Pixara, pojawia się samochód dostawczy Pizza Planet.

10
 
Na aparacie płetwonurka znajduje się napis "A113". Jest to odniesienie do sali A113, na uczelni CalArts, w której mieścił się wydział animacji. Wielu animatorów Pixara kończyło tę uczelnię.

11
 
Krew z nosa Dory, w scenie z Brusem, była pierwszą krwią w filmach Pixara.

12
 
Żarłacz biały, Bruce, dostał imię po mechanicznej makiecie rekina z filmu "Szczęki" Stevena Spielberga.

14
 
W scenie, w której Dory i Marlin płyną przez kolonię meduz, pojawiły się 74 472 meduzy. W pojedynczym ujęciu przepływa 8 000 meduz.

16
 
Włosy z futra Sully'ego z filmu "Potwory i Spółka" były animowane przy pomocy tego samego programu, co postać Nemo.

19

Na końcu filmu można zauważyć Luigiego z filmu "Auta", który pojawi się trzy lata po Nemo.

21

Trzy głowy totemów w akwarium to przemodelowane głowy pracowników Pixara: Petera Sohna, Nelsona Bohla i Ricky'ego Niervy.


W "Gdzie jest Nemo" jest najwięcej umarłych ze wszystkich animacji Disneya - ok. 400 (wliczając w to jajka).

Takie tam błędy w filmie :p

źródło: filmweb.pl


Marlin i Dory będąc we wnętrzu wieloryba płyną w głąb jego gardła, a potem są wydmuchiwane przez nozdrza. Jest to naprawdę niemożliwe, gdyż układ trawienny i oddechowy wieloryba nie są połączone.

 • W scenie, kiedy rybki znajdują się w woreczkach foliowych z wodą na ulicy, można zauważyć pewne odstępstwo od praw fizyki. Woreczki powinny się spłaszczyć, a one stoją pionowo.

 • Jak się czytało? Dobrze? Mam nadzieje że tak :)  Proszę o komentarze.

  12 komentarzy:

  1. Już wcześniej wiedziałam o tym,że ma się pojawić kolejna część, dziękuję za więcej informacji...
   Szczerze mówiąc trochę boję się rozczarowania kolejną częścią, pierwsza część to niemal klasyka, a zazwyczaj kontynuacje są dużo gorsze. Jednak skoro film poświęcony jest historii Dory to nie mogę się doczekać :D
   Jak zwykle super ciekawostki i sporo nawiązań między różnymi bajkami, których sama nigdy bym nie odnalazła. Dziękuję. :3

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Zgadzam się z tobą. Kontynuacje są zwykle słabsze, ale miejmy nadzieje że ta kontynuacja nas zaskoczy :3

    Usuń
  2. Dla mnie każdy Twój post jest bardzo dobrze napisany i widać, że się starasz szukając tych wszystkich informacji i zdjęć C:

   ~Despero

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Kocham takie komentarze jak te <3 Id razu chce mi się pisać kolejny post :D

    Usuń
  3. Wyjątkowo dobrze mi się ten post czytało... Fajnie że będzie 2 część ale przez to że o tym poinformowałaś to nie będę mogła przestać o tym myśleć i będę STRASZNIE się niecierpliwić xD

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Zgadzam się z tobą, jestem nadnaturalnie niecierpliwa XD Jednak fajny pościk.

    Usuń
   2. No niestety będę was informować o nowych filmach :3 Zrobię spojler i powiem że niedługo napisze kolejny post w takim stylu, bo już wiem jaka kolejna kontynuacja jest przygotowywana ^^

    Usuń
  4. A tak oprócz tego okropnie się ciesze że tyle osób skomentowało mój post, jesteście najlepsi <3

   OdpowiedzUsuń
  5. Świetny post i Cudowny blog. Zostawiam komentarz i obserwację ;)

   Czekam na więcej takich ciekawostek

   http://dabroskys.blogspot.com/

   OdpowiedzUsuń
  6. Świetne ciekawostki, ja nigdy bym na to nie wpadła ;)

   OdpowiedzUsuń
  7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   OdpowiedzUsuń