niedziela, 30 sierpnia 2015

Teoria#3 ~ Kraina lodu - rodzina

Czekaliście na kolejny post? Nie wiem czego się spodziewaliście, ale dziś niestety albo na szczęście kolejna teoria. Ten temat wydaje mi się dosyć ciekawy,  dlatego go dziś zamieszczam na blogu. Lecz zanim zaczniemy bardzo dziękuję za aktywność pod ostatnim postem! Nawet nie wiecie jak bardzo mnie to zmotywowało do dalszej pracy :D 

Wersja#1


tumblr_nsgqocaFAw1r44chuo1_540.gif

Jest grupa osób która twierdzi że " Dziewczynki z Frozen, były kuzynkami Roszpunki. Rodzice Anny i Elsy płynęli statkiem na ślub Roszpunki i Julka, ale zatonęli i ten wrak statku pojawił się w małej syrence. Rodzice Elsy i Anny nie umarli tylko rozbili się na jakiejś wyspie i urodzili Tarzana. Co dalej się z nimi stało już wiemy "


Moje przeciw tej teorii: Sądzę że rodzice Anny i Elzy nie popłynęli by bez nich na ślub swoich znajomych. Czyżby małe dziewczynki nie zostały zaproszone? - Małe szanse. Myślę że wypłynęli w zupełnie innej sprawie. No ale pomińmy tę część. Czy naprawdę rodzice Elzy są podobni do rodziców tarzana? Może ojciec tak ale matka to według mnie zupełnie inna osoba. Przypatrzcie się na powyższych obrazkach. Chciałam się jeszcze przyczepić w różnicy między ubraniami, ale jednak można uznać że królewska para mogła być ubrana w podobny sposób  w dniu katastrofy. 

Wersja#2


Młodsza siostra Jack'a poślubiła króla Arendelle. Księżyc powiedział jej że ich córka otrzyma moce lodu i śniegu na cześć Jack'a. W taki właśnie sposób Elza otrzymała swoje moce.

Moje za tej teorii: Ta teoria wydaje mi się o wiele bardziej prawdziwa niż poprzednia. Dlaczego tak twierdzę? Może dlatego że od kiedy obejrzałam Frozen, myślałam o tym dlaczego Elza ma taką moc. Było to dla mnie nie pojęte. Ta teoria mi to wyjaśnia. Wiem że bajki to bajki i mogą się w nich pojawiać różne niezgodności, jednak ja muszę wiedzieć dlaczego Elza ma swoją moc :p Więc uważam tę teorie za poprawną ^^

Wersja#3


 Mam was jeszcze bardziej zaskoczyć? No dobra więc, istnieją też plotki że Rodzicie Elsy i Anny byli także rodzicami Juliana z Zaplątanych. ,, Przecież jest podobieństwo" ! - mówią zwolennicy tej teorii.

Moje przeciw tej teorii : Zacznijmy od tego ,, Przecież jest podobieństwo ! " - no błagam. Gdybyśmy tak patrzyli na cały świat Disneya to wszyscy byliby rodziną. Wiele postaci Disneya jest do siebie podobnych, to tak zwany ich styl. Tak samo jak jest styl anime. Oprócz tego naprawdę myślicie że gdyby Julek miał królewskich rodziców, okradałby inne królestwo?

Wersja#4


Zastanawialiście się nad pochodzeniem Hansa? Podobno strażnicy Weseltona byli jego braćmi, a on był z nimi i z "arcyksięciem" w zmowie. 


Ale krąży też pogłoska że to złoczyńcy z Zaplątanych są jego braćmi.

Moje przeciw tej teorii:  Po prostu to strasznie naciągane

Która teoria wydaje się prawdziwa, i was przekonuje? A która nie? Piszcie w komentarzach :D Oprócz tego może macie jakieś pytania na temat Disneya? Bo mam chwilowy brak tematów :/ Więc proszę o pomoc ;)

19 komentarzy:

 1. Nie wiem, czy zauważyłaś, ale gdy Anna śpiewa piosenkę "Pierwszy raz jak sięga pamięć" przed koronacją Elsy i wybiega z pałacu w tłum ludzi, można zauważyć od tyłu parę niesamowicie podobną do Roszpunki i Julka. To jest dopiero ciekawe! :D

  Post bardzo fajny, w sumie żadna wersja jakoś mi nie przypadła do gustu, oprócz części pierwszej. W końcu Elsa i jej magiczne moce trzymane były w zamknięciu, a Anna... Nie wiem, jak to wytłumaczyć ;d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie są postacie podobne, lecz te same. W wielu Disneyowskich produkcjach wykorzystuje się postacie z innych ich bajek. W jednym kadrze z "Małej Syrenki" wyraźnie widać Goofy'ego, a tytułowy bohater "Gdzie jest Nemo?" pojawia się na jednym z kadrów filmu "Mój brat niedźwiedź". To zjawisko pojawia się w bajkach Disney'a często. Ostatnim przykładem będzie Herkules, który w trakcie malowania jego wizerunku na wazie, był ubrany w futro Skazy z filmu "Król Lew"

   Usuń
 2. nie oglądałam tej bajki więc nie będe sie włączała w dyskusje na temat wierzytelności każdej z tez ;)
  http://blekitnypamietnik.blogspot.com/2015/08/back-to-school.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie sadzilam że można tam roszpunke znaleźć
  http://happinessismytarget.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem znawcą teorii dlatego też ciężko mi w to uwierzyć.... Ale oczywiście jak zapewne wiele osób, ciekawi mnie skąd Elsa ma tę moc... I wersja 2 mi się wydaje najprawdopodobniejsza ze wszystkich. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta teoria odpada, Mróz należy do DreamWorks, a Elsa do Disneya. Te dwa uniwersa nie mają prawa się łączyć.(Konflikt interesów firm.)

   Usuń
 5. Ogólnie wszystkie teorie są ciekawe i interesujące... Chociaż w jakąkolwiek trudno uwierzyć ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Teoria 2 chyba najlepsza, nagle jakby wszystko się wyjaśniło :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z osóbką powyżej, aczkolwiek te inne teorie też nie najorsze. Jednak trudno w coś takiego uwierzyć...

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe teorie, nigdy o nich nie słyszałam :D
  Oryginalny pomysł na posta :D

  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Podoba mi się teoria numer 1.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli ta najbardziej znana i wiele osób uważa że jest prawdziwa :)

   Usuń
 10. Trafiłam na tego bloga w sumie to przypadkiem, bo sama byłam ciekawa, jakie są teorię innych osób nt.: Frozen. Cóż... Moc Elzy jest ciekawym motywem do dyskusji. Mnie osobiście przekonuje wersja, że ma ją po Królowej Śniegu. Bądźmy szczerzy, nie przekonuje mnie wersja, że Elza ma włosy blond przez swoją moc! A Anna, matka Anny i ojciec mają znacznie ciemniejsze włosy. Fakt, można przypuszczać, że kolor włosów mogła odziedziczyć po dziadkach, no ale to już zbyt wybiega xD Pomiędzy "matką" Elzy, a samą Elzą dostrzegam jedno podobieństwo - Twarz, ta sama, ale "przemalowana".

  OdpowiedzUsuń
 11. Trafiłam tu przypadkiem i tak zaczęłam studiować te wszystkie teorie. W pierwszą jestem skóra uwierzyć do momentu wyjazdu na ślub Roszpunki, choć to też wydaje się być dość głupie. Anna i Elsa nie były tak małe, by je zostawiać w zamku (Elsa 19 lat, Anna 16). No ale okej, pomińmy to. Gorzej sprawa się ma z Małą Syrenką i Tarzanem. O Tarzanie historia nie trzyma się wcale kupy, to samo z Małą Syrenką.
  Teoria druga- Elsa odziedziczyła moc po Jacku Froscie, czyli pokoleniowo patrząc jest jej wujkiem (tu można wykluczyć parę Jelse- Jack x Elsa). To dwa rożne filmy i dwie rożne wytwórnie, więc to raczej mało możliwe.
  Teoria trzecia: to już zostało powiedziane, nie zamierzam dalej roztrząsać. Ewentualnie Roszpunka i siostry z Arendelle mogą być kuzynkami.
  Cztery: Ooo, tu to ja się rozpiszę. Po pierwsze, gdyby strażnicy byli braćmi Hansa, byliby od niego starsi, więc nie sądzę, żeby pozwolili mu koordynować wyprawą ratunkową. Po drugie, po co miałby z nimi walczyć w lodowym pałacu? No kurde, trochę logiki! Po trzecie, czyli złodzieje z Zaplątanych braćmi Hansa. Dlaczego? Ta teoria jest jeszcze głupsza niż ta z Tarzanem. Co, zdezerterowali z pałacu i zaczęli kraść? Coś chyba nie halo. Ogółem wszystkie te teorie są kompletnie nielogiczne, ale ludzie i tak muszą w coś wierzyć, więc nawet w brednie uwierzą ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. https://youtu.be/Lhf9dekzyq4 polecam c:

  OdpowiedzUsuń
 13. Mi się wydaje że Elsa i Roszpunka są siostrami. Tylko dwie księżniczki Disneya mają moc. Oby dwie postacie mają 'uzdrawiające łzy', ponieważ gdy Elsa płacze nad zamarzniętą Anną, ona rostalia się. Natomiast Roszpunka (gdy miała już ścięte włosy) płakała nad umierającym Julkiem, on też został uzdrowiony.
  A tak na temat jak to się mogło zdarzyć już piszę:
  Matka Roszpunki była w zagrożonej ciąży bliźniaczej, aby wszystko poszło dobrze musiała zjeść (chyba zjeśc bo nwm) kwiat roszpunki.
  Potem rodzice Roszpunki wysłali Else do Arendel do zaprzyjaźnionego królestwa za morzem.
  W bajce Kraina Lodu gdy rodzice Anny i Elsy są u troli to ich król pyta się czy ta moc jest wrodzona czy nabyta. Ojciec chwile się zastanawia i po chwili odpowiada (czy gdyby był jej prawdziwym ojcem to by się zastanawiał?)
  Gdy Roszpunka uwolniła się od wiedźmy to miała brać ślub z Julkiem na który moim zdaniem pędzili rodzice Anny i Elsy (ale się rozbili i wylądowali na wyspie na której mieli ze sobą dziecko, Tarzana) Niektórzy jak pewnie zuważyli że w Krainie Lodu gdy otwarły się bramy , pojawia się Roszpunka, która przybyła na koronację siostry (prawdopodobnie).
  To jest moja teoria, jak sądzicie czy mogłoby się tak zdarzyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To się idealnie trzyma kupy bo na YT tak samo mówi Rabo, i to jest poparte potwierdzeniami twórców tych bajek.

   Usuń