poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Teoria#2 ~ Czy kaczor Donald cierpi na zespół stresu pourazowego?

Witam! Podobała się teoria o 7 grzechach? Jeśli tak to ten post powinien cię zaciekawić, ponieważ jest to kolejna teoria! Tym razem o kaczorze Donaldzie ;) Nieco mroczniejsza. Tak wiem że o kaczorze było niedawno ( Kaczor Donald i naziści) ale jakoś przeżyjecie kolejny post o kaczorku ;)
Dodam tylko że jak byłam mała to oglądanie potyczek kaczora ze światem to była tradycja! Teraz już tego nie puszczają. Dalej mam jednak nagrane moje ulubione odcinki :)Zauważyliście że kaczora prześladuje pech? Ja też nie xD ( sarkazm). Przez właśnie tego pecha nie może sobie znaleźć pracy, a może dlatego że jest pobudzony emocjonalnie? Co można zobaczyć po jego napadach furi i gniewu. Dziś skupimy się na agresji Kaczora która wynika z tzw PTSD - czyli zespołu stresu pourazowego. Tej choroby dostał prawdopodobnie na 2 wojnie światowej gdy walczył z Japończykami ( tak wiem było już z nazistami ,ale widocznie z Japończykami też walczył xD )


Kaczor ma nawet retrospekcje z tego momentu życia, co jedynie potwierdza że naprawdę walczył.
Co ciekawe na początku Donald był postacią spokojna nie szukał bójek i kłopotów, miał też mniejszego pecha. Reagował tylko na prowokacje i nie miał zbytniej potrzeby aby kogoś  zranić.  Po wojnie stał się agresywny i niestabilny co widać. W jednym z odcinków próbował nawet przeciąć Chipa i Deila piła mechaniczną.

W pewnym komiksie jest pokazane jak pewne wydarzenia przywołują w nim wspomnienia i wpada w trans robiąc wszystko co na wojnie swoim siostrzeńcom.

Jeśli chcecie więcej na ten temat odwiedźcie link pod spodem. Który był także moim źródłem ;)


Zgadzacie się z ta teorią? Czy przeżycia wojenne mogą być przyczyna agresji u kaczora? Jeśli macie inne wytłumaczenie pochwalcie się w komentarzach ;)

9 komentarzy:

 1. Pierwsza! :D
  No to ten Bardzo ciekawy post, chociaż jakoś nigdy nie domyśliłabym się, że ( jeśli dobrze zrozumiałam ) Donald był na wojnie XD

  OdpowiedzUsuń
 2. Druga XD
  Zgadzam się z osobą powyżej. Bardzo ciekawy post, oraz, równiesz nie domyśliłabym się że ten kaczor był na wojnie XD

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa teoria. Post fajny (jest kilka literówek i brakuje niektórych przecinków, ale to szczegół) szkoda, że taki krótki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepraszam że post był krótki. Oprócz tego staram się kontrolować literówki i przecinki ale to silniejsze ode mnie ;-;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze, że się starasz ;) jak będziesz więcej pisać, to zaczniesz robić mniej literówek.

   Usuń
  2. Najważniejsze, że się starasz ;) jak będziesz więcej pisać, to zaczniesz robić mniej literówek.

   Usuń
 5. Post jak zawsze bardzo ciekawy, widać, że starasz się na tym blogu. Tyle razy Kaczora Donalda oglądałam, a nigdy by mi do głowy nie przyszło, że on walczył na wojnie.
  Czekam na kolejne posty. :D

  ~Another

  OdpowiedzUsuń