piątek, 10 lipca 2015

A może tak coś o samym twórcy?

Moje zdanie:

Co ja mam tu mówić? Powiem tylko tyle że jest wdzięczna Woltowi za te piękne animacje które tworzył. jego imię zostanie ze mną do końca życia <3 Ten post jest dla ciebie Walt ;)
Dodam tylko że post wydaje się długi ale to tylko dlatego ze jest tu bardzo dużo obrazków.


Disney został zamrożony?


Walt Disney miał rzeczywiście obsesję na punkcie śmierci, w szczególności jego własnej. Majątek nie pomoże we wszystkich sprawach, jego pogrzeb był zamknięty (być może Disney tego sobie życzył) i nigdy publicznie nie ogłaszano się przyczyny jego śmierci. Disney kazał zamrozić swoje ciało licząc na to, że kiedyś go odmrożą i wyleczą jego raka płuc.
Według legendy Walt Disney został zamrożony w specjalnej, pionierskiej komorze kriogenicznej i ma zostać przywrócony do życia dokładnie za sto lat - kiedy zostanie wynalezione lekarstwo na raka. Walt borykał się chorobą nowotworową płuc, ponieważ nie stronił od papierosów. Według mitu komora ukryta jest pod kolejką górską Piraci z Karaibów w amerykańskim Disneylandzie.
W rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca. Walt Disney zmarł na raka, a jego ciało zostało skremowane. Kto wie, co by sobie pomyślał, gdyby zobaczył dzisiejsze bajki na Disney Chanell.


Chcecie więcej na ten temat? Zapraszam na seans :A wiedziałeś/aś  że?

~Jako dziecko uwielbiał rysować. Stał się rysownikiem jego szkolnej gazetki

~ Ojcu Walta zdarzało bić się syna

~ Walt Disney bał się myszy, ale jak wszyscy wiemy, uczynił maskotką swojego studia Myszkę Miki. Podobno też bał się żydów. Ale jak dla mnie to czysta niczym nie poparta bzdura! ( może twierdzę tak dlatego że nie lubie rasistów, a jeśli Walt okazał by się kimś w tym stylu to bym przestała wierzyć w ,, magie" ;-; )


~ Walt Disney często używał pseudonimu Retlaw Yensid. To jego prawdziwe imię i nazwisko, lecz czytane wspak.
~ Edukację zakończył w wieku 16 lat. Disney, przerwał naukę ponieważ chciał wstąpić do armii, jednak nie przyjęto go ze względu na wiek.


~ Mimo to, zaciągnął się do Czerwonego Krzyża i uczestniczył w I Wojnie Światowej, jako kierowca ambulansu. Na jego pojeździe znajdował się rysunek kreskówkowej postaci.


~ Walter Disney przez ponad 20 lat sam podkładał głos Myszce Miki!


~ Postać Myszki Miki przyniosła Disneyowi pierwszego Oskara w roku 1932. Podczas swojej 43-letniej kariery, jeszcze 46 razy nominowany był do tej nagrody z czego 32 razy ją odebrał.Przy okazji zdobył 7 nagród Emmy.


~ Wizerunek Walta Disneya w roku 1968 został umieszczony na znaczku pocztowym o wartości 6 centów, niestety było to już po jego śmierci.


 ~ Ulubionym posiłkiem Waltera Disneya było chili z fasolką, krakersy i sok pomidorowy.


~ Wśród jego wielu zasług znajduje się także wynalezienie wielopłaszczyznowej kamery


~ Walt Disney nie potrafił podpisać się "swoim" słynnym podpisem. Co ciekawe, nie był też autorem wyglądu Myszki Miki. Choć i w jednym i drugim przypadku dostarczył pierwszych szkiców


Demotywatory  


No na razie to tyle :)
Może wrócę jeszcze do tematu samego twórcy filmów w kolejnych postach, mam nadzieje że się podobało i tradycjonalnie czekam na komentarze.
W komentarzach możecie odpowiedzieć na te pytania:
Który post najbardziej ci się podobał?
Co ci się nie podoba w postach?
O czym kolejny post? :p
Czy myślicie że powinnam w postach pisać też takie rzeczy kiedy film powstał itd. ?


10 komentarzy:

 1. Super blog! Pozdrawiam, Ranti.

  OdpowiedzUsuń
 2. Smuci mnie najbardziej to : "Kto wie, co by sobie pomyślał, gdyby zobaczył dzisiejsze bajki na Disney Chanell." no ale taka prawda..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No bo porównajcie sobie Króla lwa z taką dzisiejszą bajką na Disney Chanell. Aż płakać się chce ;-;

   Usuń
 3. Dlaczego Walt Disney nie miał nikogo kto by kontynuował JEGO dzieło, a nie robił z myszki miki jakiś śmieszny serial. A to co leci na Disney Channel to w ogóle porażka, bo jak Violetta czy Czarodzieje z Wawerly place(nwm czy dobrze napisałam) mają się do tego Disney'a co ja pamiętam :/, który był całkowicie animowany, nawet "Frozen" jest animowane przecież

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że nie zamrozili go i nie schowali. Gdyby powrócił do żywych może zrobiłby porządek z tymi wszystkimi beznadziejnymi serialami na kanale podpisanym jego nazwiskiem?

  OdpowiedzUsuń
 5. ~ Ulubionym posiłkiem Waltera Disneya było chili z fasolką, krakersy i sok pomidorowy.

  fu ;-;

  OdpowiedzUsuń