wtorek, 21 lipca 2015

Happy Never After - czyli wstrząsająca kampania...

księżniczki disneya

...z księżniczkami Disneya w roli głównej!
źródło: zeberka.pl
Kolejny raz sztuka staje się środkiem wyrazu, z którego pomocą poruszany jest ważny problem społeczny. Tym razem wykorzystała ją Saint Hoax - stworzyła dzięki niej kampanię, w której główną rolę odegrały tak dobrze nam znane disneyowskie księżniczki.
Artystka wykorzystała bajkowe postaci do dosłownego i metaforycznego pokazania, co dzieje się, gdy książę przestaje być księciem i zmienia się w kata swojej księżniczki. Kampania Happily Never After ukazuje brutalne zderzenie z rzeczywistością dużej część kobiet - doświadczających przemocy ze strony najbliższych. Uwagę przyciągają tu makabryczne wizerunki postaci, ale też i hasło kampanii - When did he stop treating you like a princess?.

Nie da się ukryć - ta wersja księżniczek Disneya - jak żadna - przemawia do wyobraźni...

Dodajmy, że nie jest to pierwsza kampania autorki, wykorzystująca w roli głównej bajkowe piękności. Poprzednia dotyczyła sprzeciwu wobec pedofilii.

Zobaczcie poruszające grafiki Saint Hoax.
Słuchajcie, wiem że troszkę zaniedbuje bloga ale to tylko przez ten tydzień bardzo was przepraszam
:(
Chodzi o to że ludzi na bloga nie przybywa, wręcz przeciwnie :( Czy ktoś ma pomysł jak bloga dobrze zareklamować?11 komentarzy:

  1. Nwm co mam napisać.... Hm... no nwm! xD
    W każdym razie zamów lub zrób baner, popraw troszkę wygląd bloga oraz pisz do ludzi np. z howrse. Ale pisz tak że będzie kusiło wejściem, aby zostali na dłużej muszą się przekonać że warto więc staraj się o naprawdę dobre posty...

    Może nie skorzystasz ale ja tak zrobiłam z moim blogiem i dzięki temu zaistniał...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Banner jest, jakbyś nie zauważyła, post "Ogłoszenia parafialne".

      Ja polecam zrobić zakładkę na blogu "promuj nas", wtedy ten banner będzie bardziej widoczny

      Usuń
  2. Ech... Dla twojej świadomości jeszcze mnie wtedy nie było a ja mam co robić i nie czytam tego co było tylko to co jest... A tak wgl nie można zrobić więcej banerów?

    OdpowiedzUsuń
  3. Co do banerów rzeczywiście mogłabym zamówić więcej dobry pomysł, oprócz tego na pewno pomoże też pomysł ze stroną ,, promuj nas". Co do wysyłania wiadomości na howrse trochę się boję bo mam już przez to 2 punkty karmy mniej :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Usuń
    2. Ja założyłam nowe konto i oszczędziłam sobie przykrości. Dzięki temu właśnie dołączyło parę osób do mojego bloga. Niestety także dostałam 2 punkty karne. Ale dzięki temu kontu jest wszystko OK.

      Usuń
  4. Nawet mam takie xD - Blogerka1

    OdpowiedzUsuń
  5. Gdzie nowe posty? Nie mam co czytać ;<

    OdpowiedzUsuń
  6. na facebooku zaloz strone
    haniasokrates z howrse

    OdpowiedzUsuń
  7. Z tym fejsem rzeczywiście dobry pomysł :D

    OdpowiedzUsuń